Deputatul PSD Mirela Adomnicăi bagă “bățul prin gardul” marii alianțe PSD-PNL, pentru a arăta cât de “independent” este partidul pe care-l reprezintă.
Ea a trimis presei locale un comunicat în care îi critică pe aliații liberali pe tema Legii Pensiilor, deoarece „au încercat să o întoarcă doar pentru că a fost propusă de PSD, dintr-odată nu mai erau bani suficienți”.
Adomnicăi este de părere că “atitudinea ministrului de Finanțe, Marcel Boloș, în legătură cu Legea Pensiilor ridică semne de întrebare.
Cum să fii „surprins” de o lege care a fost discutată și dezbătută intens timp de luni de zile, în colaborare cu experții Băncii Mondiale și ai Comisiei Europene?
Am văzut mulți liberali care se distanțau de această lege, care dintr-odată nu mai era sustenabilă.
Adevăratul motiv: legea aduce puncte electorale PSD-ului, partidul care a inițiat-o și care urma să rezolve, în sfârșit, inechitățile din sistemul public de pensii”.
Normal, până la urmă, Legea Pensiilor a fost adoptată, iar marea alianță PSD-PNL merge înainte fără probleme!
DAN PASCARU




































