Astăzi, în zona Pasul Palma, a avut loc un accident rutier între un autoturism și o motocicletă, soldat cu decesul unei persoane.
La fața locului au intervenit pompierii militari cu o autospecială pentru descarcerare, o ambulanță SMURD B2, o ambulanță SMURD TIM (Terapie Intensivă Mobilă), cu sprijinul unui echipaj SAJ.
Pe motocicletă se aflau două persoane, un bărbat și o femeie. Bărbatul în vârstă de aproximativ 50 de ani era în stop cardio-respirator și s-au aplicat manevrele resuscitare de către echipajele medicale și paramedicale. Din nefericire, nu s-a reușit salvarea lui și a fost declarat decesul.
Femeia era conștientă și cooperantă și a primit îngrijiri medicale la fața locului, după care a fost transportată la spital.





































