Primarul liberal de Suceava Ion Lungu a avut, în conferința de presă de azi, un mesaj către colegul viceprimar Lucian Harșovschi, care, chipurile, a emis declarații de opoziție în cadrul partidului.
Lungu a spus că “am această dorință de a mai candida încă o dată la funcția de primar, nu dintr-un orgoliu personal, dar chiar este o problemă reală implementarea fondurilor europene.
Eu știu cel mai bine cum pot fi duse la bun sfârșit și nu este simplu deloc.
Nu vă spun cât șah financiar fac în fiecare zi să meargă proiectele înainte…
Eu am fost votat de două ori ca fiind candidatul la Primăria Suceava din partea PNL.
Eu îmi văd de candidatura mea, de proiectele mele și restul fiecare cum or vrea…”
Așa-zisele divergențe dintre Lungu și Harșovschi sunt promovate în presă și on-line pentru a masca deficiențele administrației locale PNL…





































