Un șofer în vârstă de 49 de ani, din județul Suceava, a fost sancționat de polițiști după ce a fost surprins circulând cu o viteză cu mult peste limita legală într-o localitate din județul Bacău. S-a întâmplat la sfârșitul lunii trecute, în cadrul
Bărbatul a fost depistat de polițiștii din Dărmănești în timp ce conducea un autoturism cu viteza de 103 km/h, pe un sector de drum unde limita maximă admisă era de 50 km/h.
Potrivit IPJ Bacău, pentru abaterea constatată, conducătorul auto a fost sancționat contravențional cu o amendă în valoare de 1.822,5 lei. Totodată, polițiștii au dispus reținerea permisului de conducere pentru o perioadă de 90 de zile, ca măsură complementară.





































