Bogdan Șoldănescu, antrenorul lotului național de handbal tineret și, totodată, al CSU Suceava, a convocat la echipa națională 8 jucători de la CSU pentru o acțiune de pregătire înaintea Campionatului European.
CSU este reprezentat de Răzvan Rîpă, Teodor Ilucă, Emanuel Șerban, Codrin Dascălu, Eduard Rusu, Ianis Chiruț, Andrei Marcu și Nicolas Zapodianu.
Tricolorii vor efectua vizita medicală pe 8 iunie, la Institutul Național de Medicină Sportivă din București, iar până pe 17 iunie vor participa la un stagiu de pregătire centralizată la Cheile Grădiștei.
Echipa națională de tineret a României se pregătește pentru Campionatul European care va avea loc în perioada 8-19 iulie, la Cluj Napoca și Turda.
Reprezentativa noastră va juca în grupa E, alături de Suedia, Israel și Bosnia-Herțegovina.
RADU OSTAFIE





































