Astăzi, în jurul orei 16.30, pe raza localității Capu Câmpului a avut loc un accident rutier cu două autovehicule implicate.

La fața locului au intervenit pompierii militari ai Gărzii de Intervenție Gura Humorului cu o autospecială pentru descarcerare și o ambulanță SMURD B2, cu sprijinul a două echipaje SAJ.
Doi adulți și un minor implicați în accident, conștienți și cooperanți, au fost monitorizați de către resursele medicale trimise la fața locului.
În final, doar cei doi adulți au fost transportați la spital pentru investigații suplimentare și tratament de specialitate.






































