Deputata AUR de Suceava, Veronica Grosu, a leșinat în sală în timpul dezbaterilor pe proiectul de buget din Comisia de Buget și Finanțe. La fața locului a fost solicitată de urgență o ambulanță, iar parlamentara a fost scoasă din sală pentru a primi îngrijiri medicale.
Veronica Grosu a acuzat o stare de rău înainte de a-și pierde cunoștința, iar cauza ar fi fost o scădere bruscă a glicemiei.
Dezbaterile din Comisie au fost întrerupte imediat, fiind reluate după ora 12.30. Partidul AUR a desemnat un înlocuitor pentru deputata suceveană care să participe la negocieri.




































