Pompierii militari au fost solicitați printr-un apel la 112 să intervină la un accident feroviar produs între localitățile Lespezi și Dolhasca. Conductorul trenului a transmis că un autoturism a fost acroșat de trenul InterCity 558.
Informațiile preliminare arată că evenimentul feroviar ar fi fost unul ușor.
La fața locului acționează echipajele ISU Suceava. Spre accident s-au pornit și militarii de la Secția de Pompieri Pașcani, care însă s-au întors din drum pentru că au rămas să gestioneze situația pompierii militari suceveni.
La acest moment nu sunt informații confirmate privind existența unor victime.





































