Un accident rutier între două autoturisme s-a produs în cursul nopții trecute, pe bulevardul Sofia Vicoveanca din municipiul Suceava.
Au intervenit pompierii militari din cadrul Detașamentului Suceava, cu o autospecială pentru descarcerare și o ambulanță SMURD B2, cu sprijinul unui echipaj al Serviciului de Ambulanță Județean (SAJ).

În urma evenimentului rutier, un bărbat și o femeie au fost transportați la spital pentru investigații suplimentare și acordarea tratamentului de specialitate.
Cercetările efectuate de către polițiști au arătat că o șoferiță în vârstă de 58 de ani se afla cu mașina în afara părții carosabile și a încercat să întoarcă pe carosabil fără să se asigure, moment în care a fost lovită în partea latrală stânga de un autoturism Volkswagen, condus regulamentar de un tânăr de 25 de ani.
Ambii șoferi au fost testați cu aparatul etilotest și rezultatul a arătat că nu au consumat băuturi alcoolice.
Cei doi au suferit traumatisme toracice și la nivel cranio-cerebral și au fost transportați la UPU Suceava pentru a primi îngrijiri medicale de specialitate.





































